کیفیت آب در کره شمالی

آب در کره شمالی

آب در کره شمالی

کیفیت آب در کره شمالی در سال های اخیر ،تحت تأثیر خشکسالی شدید قرار گرفته است و کمک های امدادی بین المللی را مجبور به ورود و مقابله با اثرات مخرب زیست محیطی و بهداشتی  آب آلوده کرده است.

یکی از ناظران در کره شمالی، این فرصت را داشت تا کیفیت آب در کره شمالی را زیر نظر بگیرد و شاهد کمبود دسترسی عموم مردم به آب پاک به دلیل تخریب محیط زیست توسط دولت این کشورباشد.

در کره شمالی ،اغلب، مردم کره شمالی مورد غفلت قرار می گیرند و نیاز های مردم به ندرت توسط رسانه های خبری داخلی این کشور و رسانه های بین المللی ، مورد پوشش خبری قرار میگیرند.

این فرد که ناشناس ماند، کار یک سازمان خیریه بین المللی به نام World Vision را مشاهده کرد، یک سازمان حمایتی که در زمینه توسعه و کمک های بشردوستانه فعالیت می کند.

وی در این سفر به کره شمالی، ناظر و شاهد زندگی مردم در مناطق روستایی و شهری بود و به تخریب محیط زیست که به دلیل اثرات تغییرات آب و هوایی، جنگل زدایی، فرسایش خاک و کاهش منابع آب رخ داده بود، اشاره کرد.

 

در ژانویه سال گذشته ، گزارش شد که “بیش از 50000 هکتار از زمین های کشاورزی در مناطق انبارغلات کره شمالی به دلیل خشکسالی آسیب دیده است.” به گفته دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA)، به دلیل کاهش 30 تا 80 درصدی بارندگی در ژانویه، خشکسالی شدید مناطق کشاورزی را تحت تأثیر قرار داده است. OCHA همچنین اشاره کرد که به دلیل این خشکسالی، اثرات آن بدتر شدن کیفیت آب در کره شمالی بود که باعث نگرانی شیوع بیماری های منتقله از طریق آب در بین جمعیت شد.

روزنه امید!

طبق گزارش World Vision، نصب چاه ها، همراه با پمپ های خورشیدی پیشرفته، به منظور پمپاژ آب به مخازن آب در روستاهای این کشور افزایش یافته است. این اقدام منجر به بهبودهای اساسی در دسترسی جوامع به آب پاک شده است. برخی از آسیب پذیرترین افراد که فاقد این حق مسلم هستند که بسیاری از ما آن را بدیهی می دانیم، اکنون لوله کشی داخلی دارند که به آنها سرویس بهداشتی تمیز ارائه می دهد.

اینطور که این ناظر توضیح داد: 1435 کودک برای اولین بار در زندگی خود به راحتی به آب تمیز دسترسی خواهند داشت.

سیاست دولت کره شمالی و نیاز مردم به آب سالم

کیفیت آب در کره شمالی

مردم کره شمالی ممکن است به دلیل محدودیت های اعمال شده توسط دولتشان یکی از نیازمند ترین گروه های مردم در جهان برای کمک های بین المللی می باشند، اما انجام اقدامات ساده برای بهبود بهداشت و کیفیت آب در کره شمالی می تواند بهبود عمده ای در زندگی آنها ایجاد کند.

جدیدترین اخبار در رابطه آب آشامیدنی سالم را در آبندیش، بزرگترین نمایندگی دستگاه تصفیه آب تایوانی و ایرانی بخوانید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید…

021-65341434
021-26763093
021-26741651

منبع: borgenproject.org

ارسال دیدگاه