رفتن به محتوای اصلی
RO ، UV ، UF و TDS

معنی عبارات RO ، UV ، UF و TDSدر تصفیه آب

 شاید تا بحال  عبارات RO ، UV ، UF و TDS در تصفیه آب به گوشتان خورده باشد. انواع مختلفی از سیستم تصفیه آب وجود دارد ، که هر کدام از فناوری های مختلفی برای تصفیه آب استفاده می کنند.  جواب اینکه چه نوع تصفیه آب برای خانه شما بهتر است بستگی به نوع آب منطقه شما ، سخت یا نرم بودن  و میزان آلودگی آب دارد. 

 با ما باشید تا با پاسخ دادن به سؤالات ساده و بدون خواندن هرگونه راهنمای خرید ، دستگاه تصفیه آب مناسب را انتخاب کنید .

ROاسمز معکوس
UVماوراء بنفش
UFتصفیه فوق العاده
TDSمواد جامد محلول
MF میکرو فیلتراسیون
RO ، UV ، UF و TDS
فیلتر UV

اشعه ماوراء بنفش

دستگاه تصفیه آب ماوراء بنفش از اشعه ماوراء بنفش برای از بین بردن آلاینده ها ، میکروارگانیسم ها استفاده می کندتصفیه آب از طریق منبع منبع تابش اشعه ماوراء بنفش عبور می کند و آب را در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می دهد.

UF

UF
اولترافیلتراسیون

uf مخفف  Ultra filtration  است.

دستگاه تصفیه آب UF حاوی غشای فیبر توخالی است. UF مواد پراکنده ، مواد جامد معلق و سایر مواد بزرگ وزن مولکولی را از آب مضر برای سلامتی انسان خارج می کند. دستگاه های تصفیه آب UF بدون برق کار می کنند. اما قدرت تصفیه مواد شیمیایی را ندارند.

tds متر

TDS
مواد جامد محلول در آب

TDS به معنای مواد جامد محلول است.

مواد معدنی ، نمک یا فلزات محلول مانند کلسیم ، کلرید ، نیترات ، آهن ، گوگرد و برخی از مواد آلی که در آب معمولاً به عنوان TDS حل می شوند. TDS به صورت میلی گرم (میلی گرم) در هر لیتر آب بیان شده است ، همچنین به قطعات در میلیون اضافه می شود (ppm). وجود TDS در آب بر طعم آب تأثیر می گذارد. اگر از سختی آب مطمئن نیستید می توانید آن را با وسیله کوچکی به نام TDS متر آزمایش کنید. مقدار TDS از ۵۰۰ میلی گرم در لیتر آب بسیار سخت است. رایج ترین سیستم های تصفیه برای کاهش TDS فیلتر کربن و اسمز معکوس (RO) است.

 TDS به معنای  مواد جامد محلول است. مواد معدنی ، نمکها یا فلزات محلول مانند کلسیم ، کلرید ، نیترات ، آهن ، گوگرد و برخی از مواد آلی که در آب معمولاً به عنوان TDS حل می شوند. TDS به صورت میلی گرم (میلی گرم) در هر لیتر آب بیان شده است ، همچنین به واحد در میلیون بیان میشود (ppm).

وجود TDS در آب بر طعم آب تأثیر می گذارد. اگر از سختی آب مطمئن نیستید می توانید آن را با وسیله کوچکی به نام TDS متر آزمایش کنید. مقدار TDS 500 میلی گرم در لیتر آب بسیار سخت است. رایج ترین سیستم های تصفیه برای کاهش TDS فیلتر کربن و اسمز معکوس (RO) است.

RO MF چیست؟

MF فرم کاملی از فناوری تصفیه میکرو فیلتراسیون است.

در تصفیه MF ، آب از طریق غشای مخصوص با اندازه منافذ بسیار  ریز ، به میکروارگانیسم های جداگانه منتقل می شود. هر دو  روش اسمز معکوس و میکروفیلتراسیون  اساساً متفاوت هستند اما میتوانند مکمل یکدیگر باشند. در تحقیقات جدید نشان داده شده است که اگر از تصفیه MF به عنوان پیش تصفیه استفاده شود ، قبل از تصفیه RO ، نتایج تصفیه بسیار مؤثر است.

حال با توجه با معانی عبارات RO ، UV ، UF و TDS میتوانیم انتخاب بهتری در مورد تصفیه آب خانگی داشته باشیم.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
مجموعه آبندیش با رعایت تمام موارد بهداشتی، در حال ارائه خدمات می باشد.تماس با ما
+ +