آیا RO آب برای سلامتی مفید است؟

RO در تصفیه آب

تقریبا 70%بدن ما از آب تشکیل شده است و این واقعیت را تقریبا همه می دانند. آب در جدول مواد مغذی ضروری مورد نیاز بدن در رتبه 6 قرار دارد. به همین دلیل کارشناسان روی مصرف حداقل 8 لیوان آب، در روز تأکید می کنند. با توجه به این امر، مصرف آب تمیز و تصفیه شده بسیار توصیه می شود. به همین دلیل مردم برای خرید دستگاه تصفیه آب، به دنبال بهترین آن برای خانه یا محل کار خود می گردند. سیستم تصفیه آب RO روش عالی برای تصفیه آب می باشد.

در حال حاضر اکثر دستگاه های تصفیه آب از این روش در فیلتر و پالایش آب بهره می برند. در اینجا ما برخی از اثرات این سیستم بر روی سلامتی انسان را به شما یادآوری می کنیم. این نوشته حاوی مطالب بسیار جالبی می باشد، پس توصیه می کنیم که تا پایان، این نوشته را بخوانید. و همچنین نظرات خود را در مورد دستگاه تصفیه آب و مباحثی که گفته می شود برایمان در آخر صفحه بنویسید. 

 نیاز امروز برای خرید دستگاه تصفیه آب

امروزه دیگر نیازی به جابجایی از فروشگاه به فروشگاه دیگر برای جستجوی دستگاه ها و فیلتر های تصفیه آب با بهترین کیفیت نیست. زیرا اکنون می توانید دستگاه های تصفیه آب اورجینال را بصورت آنلاین و با جستجو در اینترنت تهیه کنید. سایت ها مربوط در صفحات خود به شما مرور کاملی از محصول را می دهد. که شناخت شما از آن محصول به اندازه افراد حرفه ای می رسد. 

در مورد RO (اسمزمعکوس) بهتر است بدانید که

در اینجا برخی از موارد اساسی و مزایایی که بهترین روش تصفیه آب به شما ارائه می دهد را بیان می کنیم. افزون بر این که کارشناسان آبندیش به سوالات شما در سایت پاسخ داده و بهترین راهنمایی ها را به شما خواهند کرد.

یک روش نوین برای تصفیه آب می باشد.

از دقت بسیار بالایی برخوردار است.

دارای یک پمپ برای فشار آب می باشد.

قیمت مناسبی دارد.

دارای گواهینامه های بین الملی می باشد و اکثر سازمان های مهم مربوط، استفاده از آن را توصیه می کنند.

طول عمر زیادی دارد.

و …

بیشتر خانه ها به یک تصفیه کننده آب RO نیاز دارند، تا خانواده و عزیزانشان را با آب آشامیدنی قابل شرب و سالم از خطر بیماری آب در امان نگه دارند. اما هنوز همه افراد با مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی آشنا نشده اند.
آیا آب تصفیه شده به روش اسمز معکوس برای سلامتی مضر است؟
معمولاً این سوال مطرح می شود که آیا آب تصفیه شده به روش اسمز معکوس برای سلامتی مضر است؟ به خصوص وقتی در حال انتخاب دستگاه تصفیه آب هستید، نگران اصل بودن محصول هستید.
ما کاملاً درک می کنیم که شما بهترین دستگاه تصفیه آب می خواهید و این خواسته صحیح است!
بنابراین، ما در اینجا اطلاعات دقیقی در مورد تصفیه آب RO قرار داده ایم. و به برخی شباهات در مورد این سیستم ها پاسخ داده ایم.

 اسمز معکوس یا RO چگونه عمل می کند؟

RO مخفف Reverse Osmosis است. آب RO از بسیاری جهات برای سلامتی شما مفید است. اسمز معکوس تکنیکی برای تصفیه آب است که بر خلاف اسمز عمل می کند. آب از میان غشای نیمه نفوذی، ساخته شده از فیلم نازک کامپوزیت عبور می کند. که آلاینده های بزرگتر و مضر مانند سرب، جیوه، رسوبات را به دام می اندازد. و فقط آب آشامیدنی تمیز و تصفیه شده را به جا می گذارد.

آیا آب مواد مفید موجود در آب تصفیه می شوند؟

حال آنچه مصرف کننده را نگران می کند این است که اگر یک سیستم RO تمام مواد شیمیایی و آلاینده ها را به دام بیندازد، آیا آب مواد مغذی را نیز تخلیه می کند؟ آیا آب تصفیه شده هنوز هم به همان اندازه سالم و مفید است؟

پاسخ این سوال قاطعانه خیر می باشد. چون که اگر روند تصفیه آب RO را که بررسی کنیم، متوجه ای موضوع می شویم که، بعضی فیلتر ها بصورت فیزیکی عمل کرده و مواد جامد را از آب جدا می کنند. و در دیگر فیلتر ها که بوی بد، رنگ نامناسب و دیگر مسائل از آب جدا می می شوند. ولی از همه مهم تر این که بعضی از دستگاه ها به یک فیلتر در آخرین مرحله خود مجهز هستند. که وظیفه افزودن مواد مغذی مورد نیاز بدن انسان را دارند. پس سیستم RO نتنها مواد مفید آب را حذف نمی کنند بلکه در افزودن مواد مغذی به آب کمک شایانی می کنند.

فواید آب تصفیه شده

چندین مدل دستگاه تصفیه آب خانگی RO وجود دارد. با این حال، هنوز یک معضل وجود دارد، آیا آب RO خوب است؟ یکی دیگر از نگرانی های رایج این است که آیا آب RO برای سلامتی مفید است یا مضر؟

خوب، این نگرانی ها بجا هستند و باید به تمامی این سوالات پاسخ دقیق داده شود.
بسیار مهم است که در مورد کیفیت آب RO و عملکرد دستگاه تصفیه آب به خوبی آگاهی داشته باشید.
 در آب RO یا اسمز معکوس مزایای بسیاری وجود دارد، اما این 3 نکته همه شک و تردیدهای شما را برطرف می کند:

در تصفیه آب RO هیچ ناخالصی باقی نمی ماند

باید توجه داشت که در سیستم تصفیه آب RO، هر نوع ناخالصی از آب پاک می شود. و شما فقط به ایمن ترین و تمیزترین آب آشامیدنی دسترسی دارید. این مواد شیمیایی اغلب در طولانی مدت می توانند کشنده باشند. به همین دلیل شما باید نهایت دقت و اطمینان را داشته باشید که دستگاه تصفیه آب RO شما به خوبی کار می کند. دستگاه تصفیه آب RO استاندارد از حداقل تصفیه 5 مرحله ای و حداکثر تصفیه 10مرحله ای شامل پیش فیلتر، فیلتر رسوب، بلوک کربن، ART ™ (فن آوری بازیابی پیشرفته)، غشای جریان جانبی RO ،MIN-TECH عبور می کند. (Mineraliser Technology) و ZX Double Protection Dual Filter * (SAPC + SCMT).

کاهش سدیم و رسوب

اکثر دستگاه های تصفیه RO با نرم کننده آب فعال شده اند که مواد معدنی سخت را از آب خارج می کند. اگرچه این مواد معدنی سخت برای پخت و پز، تمیز کردن و سایر فعالیت ها عالی است. اما با مولکول های سدیم جایگزین می شوند که اغلب طعم عجیبی به آب می دهند. یک سیستم تصفیه RO این مقدار سدیم را کاهش می دهد. و نیاز شما به آب را برطرف می کند که نیاز بدن شما را برطرف می کند و طعم آب را عالی می کند.
اگر در یک دستگاه تصفیه آب خریداری می کنید، مطمئن شوید که دستگاه تصفیه کننده به روش اسمز معکوس تصفیه می کند.

طعم آب RO بهتر است

با توجه به اینکه دستگاه تصفیه آب RO کلیه مواد شیمیایی مضر را فیلتر کرده و تنها مواد مغذی ضروری را در خود نگه می دارد. مطمئن باشید آب تصفیه شده به این روش، طعم عالی خواهد داشت!

تامین مواد ضروری مورد نیاز بدن

با وجود همه این مزایا، برخی افراد می ترسند که آب تصفیه شده به روش RO فاقد مواد معدنی ضروری مورد نیاز بدن باشد. می توانیم اطمینان حاصل کنیم که اینطور نیست. غشاهای مختلف مانند فیلتر کربن و فیلتر رسوب برای از بین بردن این عناصر مضر با حفظ مواد مغذی ضروری طراحی شده اند. علاوه بر این، یک دستگاه تصفیه آب خانگی مدرن RO با Advance Recovery Technology ™ و Mineraliser Technology فعال است. که مواد معدنی ضروری را حتی اگر از بین برود نیز دوباره پر می کند. کنترل کننده های TDS به حفظ مواد معدنی ضروری در آب نیز کمک می کنند.

به طور خلاصه، مصرف آب RO کاملاً بی خطر و سالم است و یکی از بهترین گزینه ها برای تصفیه آب است. دستگاه تصفیه آب به روشRO به هیچ عنوان برای سلامتی مضر نیست. و اصولا عنوان چنین مساله ای ناشی از نا آگاهی و عدم شناخت صحیح از عملکرد این نوع تصفیه آب است.
اگر در مورد ایمنی و ارزش غذایی آب تصفیه شده به روش RO سوال داشتید، با کارشناسان آبندیش تماس بگیرید. خوشحال می شویم که به شما کمک کنیم.

نتیجه

شما باید این را بدانید که به علت حجم زیاد آب برای مصرف، شرکت آب و فضلاب نه توان تصفیه کامل آب و، نه زمان کافی برای تصفیه آن را دارد. از این جهت وجود یک دستگاه مناسب برای، تصفیه آب می تواند آرامش ما و خانواده هایمان را ایجاد کند. همانطور که در این در این مقاله به پاسخ این سوال که، آیا RO آب برای سلامتی مفید است؟ رسیدید، دیگر نگرانی از طرف این محصول نخواهید داشت.

اگر قصد خرید یک دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس را دارید، فروشگاه آنلاین آبندیش، یک فروشگاه معتبر و با سابقه در زمینه فروش و خدمات پس از فروش می باشد. شما دوستان با خرید از این فروشگاه آن اطمینان کامل از محصول خریداری شده خواهید داشت. اگر شما اشکالی در این نوشته یا پیشنهادی در رابطه با ما دارید، خوشحال می شویم که آن مطلب را با ما در میان بگذارید.

برای ارتباط با ما روی کلمه تماس با آبندیش کلیک کنید.

ارسال دیدگاه