رفتن به محتوای اصلی
۱۰ مزیت نوشیدن آب تصفیه شده

۱۰ مزیت نوشیدن آب تصفیه شده

اهمیت نوشیدن آب سالم و تصفیه شده بر هیچ کس پوشیده نیست. ۷۰ درصد بدن انسان را آب تشکیل می دهد بنابراین نوشیدن آب سالم و تصفیه شده حائز اهمیت می باشد. برای نوشیدن آب سالم باید به فکر خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی باشیم زیرا آب شهری که استفاده می کنیم آلودگی های از قبیل : سرب، کلر،نیترات، مواد شیمیایی مضر و … می باشد. نوشیدن آب آلوده می تواند مشگلاتی برای ما ایجاد کند. که ممکن است جبران ناپذیر باشد.

مزایای نوشیدن آب تصفیه شده

۱_ حذف کلر از آب آشامیدن

کلر موجود در آب استخر برای ضد عفونی کردن می تواند مفید باشد اما کلر برای انسان مضر است . در آب های شهری از کلر استفاده می کنند که باید قبل از نوشیدن با استفاده از دستگاه تصفیه آب، از آب حذف شود.

۲_ حذف سرب از آب آشامیدنی

سرب یک ماده سمی می باشد. که قبل از نوشیدن آب باید حذف شود. سرب موجود در آب باعث ایجاد اختلال در یادگیری کودکان می شود. دستگاه تصفیه آب سرب موجود در آب را به طور کامل حذف می کند. و باعث می شود شما و فرزندانتان از آبی سالم بهرمند شوید.

۳_ صرفه جویی در هزینه ها

 استفاده از آب معدنی هر روز می تواند هزینه بر باشد. تازه آب معدنی که استفاده می کنید مشخص نیست که واقعا مواد معدنی دارد یا آلودگی های آب را به طور کامل حذف شده است یا نه. بنابراین می توان هرینه های هر روز خرید آب معدنی را صرف هزینه خرید یک دستگاه تصفیه آب کرد که نه تنها خودتان بله خانودتان می تواند از آبی سالم بهرمند شوند.

 ۴_ کاهش خطرات سرطان

نوشیدن آب سالم و تصفیه شده باعث کاهش بیماری های مختلفی از جمله سرطان می شود.

۵_ کاهش مشکلات گوارشی

جالب است بدانید که میکروارگانیزمهایی مثل  کریپتوسپوریدیم و جیاردیا، انگلهایی دارای کیست هستند که نسبت به گندزداهایی مانند کلر مقاوم می باشند.  این انگل ها باعث ایجاد مشکلات روده ای و گوارشی می شوند. دستگاه های تصفیه آب خانگی اگر مجهز به فیلترهای UF باشند قادر به حذف فیزیکی این انگل ها می باشند.  به این ترتیب دیگر مشکلات گوارشی مرتبط با آلودگی آب آشامیدنی نخواهید داشت.

10 مزایای نوشیدن آب تصفیه شده

۶_ تقویت سیستم ایمنی برای فرزندان شما

فرزندان شما به نوشیدن اب سالم احتیاج دارند. که نوشیدن آب سالم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش بیماری های مربوط به نوشیدن آب آلوده می شود را کاهش می دهد.

۷_ جلوگیری از نقص های احتمالی در زمان بارداری

برخی مطالعات نشان داده اند که نیترات در آب آشامیدنی می تواند جنین را در معرض خطر بیشتری برای اسپینای بیفیدا و سایر نقایص زایمان قرار دهد. و همچنین در درست کردن شیر خشک با استفاده از آب تصفیه شده از احتمال مسمومیت نوزاد خود، جلوگیری می کنید.

۸_ کاهش وزن

نوشیدن آب باعث کاهش وزن می شود. اما نوشیدن آب سالم و تصفیه شده کمک بسیار زیادی به کاهش وزن دارد. اگر اضافه وزن دارید ، توصیه می شود آب تصفیه شده بیشتری نسبت به افرادی که دارای اندام متوسطی هستند ، مصرف کنید.

۹_ تجربه سردرد کمتر

از آنجا که بیشتر مغز از آب تشکیل شده ، آب سالم برای کاهش سردرد بسیار مهم است. برخی مطالعات نشان داده اند که نوشیدن آب کلر دار  می تواند منجر به میگرن شود.

۱۰_ از بین رفتن یبوست

افرادی که از یبوست رنج می برند با مصرف آب تصفیه شده  بهبود می یابند. همچنین آب تصفیه شده  می تواند به بازگرداندن حرکت طبیعی روده کمک کند.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا