رفتن به محتوای اصلی
پیشگیری از کرونا با ازن

پیشگیری از کرونا با ازن

از بین بردن ویروس کرونا با ازن

جهت پیشگیری از ویروس کرونا می توان از دستگاه ازن ژنراتور خانگی برای ضد عفونی مناطق استفاده شود.

از آنجایی که ویروس کرونا همچنان در حال تکثیر بین مردم دنیا می باشد، سوالات بسیار زیادی درباره ی آن وجود دارد که بی پاسخ مانده است. سؤالاتی در مورد اینکه این ویروس چه مدت می تواند در خارج از محیط  یعنی روی سطوح زنده بماند و یا راه پیشگیری از آن چگونه است؟

زمان ماندگاری کرونا بر روی سطوح مختلف

ویروس کرونا بسته به دمای محیط و رطوبت محیط، در هر سطح بین ۵ ساعت تا ۷ روز می تواند زنده بماند و به طور کل اشتباه است که فرض کنیم ویروس کرونا تنها می تواند چند ساعت روی سطوح باشد. این ویروس برخلاف تمامی ویروس هایی که به طور معمول به دستگاه گوارش حمله می کنند ، حتی در شرایط گرم و خشک می توانند تا چهار هفته بر روی سطوح زنده بماند. از آنجا که ما هنوز نمی دانیم این ویروس چه مدت می تواند روی سطوح زنده بماند، بهترین کار برای ایمن بودن و پیشگیری از ویروس کرونا، ضد عفونی مناطقی است که افراد  تماس زیادی با آن دارند و یا نشانه هایی از آلوده بودن یا نبودن در آن مناطق وجود دارد. یک راه پیشگیری از کرونا استفاده از گاز ازن برای ضدعفونی مناطق مختلف است.

گاز ازن چیست؟

ازن یک گاز طبیعی است که از اتم های اکسیژن ایجاد می شود. مولکول اکسیژن از ۲ اتم اکسیژن تشکیل شده است. این مولکول های اکسیژن توسط تخلیه تاج، هنگام طوفان های صاعقه و یا توسط اشعه ماوراء بنفش خورشید به اتم ها شکسته می شوند. اتم های اکسیژن منفرد نمی توانند به تنهایی و بدون جمع آوری مجدد در مولکول های اکسیژن وجود داشته باشند. در طی این مرحله برخی از اتم ها به اکسیژن سه اتمی آزادانه پیوند می خورند. این مولکول جدید ازن یا O3 نامیده می شود. ژنراتورهای ازن قادر به ساختن ازن از هوای طبیعی هستند و به عنوان ضد عفونی کننده اتاق مورد استفاده قرار می گیرند.

از بین بردن ویروس کرونا با ازن

بیش از ۱۷ مطالعه علمی وجود دارد که نشان می دهد گاز ازن قادر به از بین ویروس کرونا است. اثبات شده است كه گاز ازن می تواند ویروس SARS را از بین می برد و از آنجایی كه ساختار SARS تقریباً مشابه ساختار ویروس کرونا است، به راحتی می توان گفت كه ازن بر روی این ویروس جدید نیز كار خواهد كرد. اثرات ضد پاتوژن ازن برای چندین دهه اثبات شده است. تاثیر ازن در از بین بردن و کشتار باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها و بسیاری از گونه های مختلف، باعث استفاده بیشتر از آن برای ضد عفونی کردن منابع آب شهری در شهرهای جهان است.

تاثیر گاز ازن بر روی ویروس کرونا

به طور معمول، ویروس ها ذرات کوچک و مستقل هستند که از بلورها و ماکرومولکول ها ساخته شده اند. بر خلاف باکتری ها، آن ها فقط در سلول میزبان تکثیر می شوند. گاز ازن با پخش شدن از طریق لایه پروتئین به درون هسته اسید نوکلئیک ویروس ها را از بین می برد و در نتیجه باعث آسیب RNA ویروس می شود. در غلظت های بالاتر، ازن با اکسیداسیون پوسته پروتئین خارجی یا کپسید را از بین می برد. خانواده های زیادی از ویروس ها از جمله، ویروس Norwalk ، Parvoviruses، هپاتیت A ، B و غیر A غیر B، از جمله بسیاری دیگر هستند که مستعد ابتلا به اقدامات ویروسی ازن هستند.

انواع دستگاه ازن ژنراتور مناسب برای پاکسازی محیط

دستگاه های ازن ژنراتور دارای انواع مختلفی از ماشین های عظیم تا انواع ساده در بازار موجود می باشد. این دستگاه ها معمولاً برای شستن سبزیجات و غیره مورد استفاده قرار می گیرند؛ اما می توان از آن برای ضدعفونی کردن اتاق کوچک به اندازه ۲۵ تا ۳۰ متر مربع نیز استفاده کرد.

نکته: لازم به ذکر است که تولید ژن ازن فقط باید توسط پرسنل آموزش دیده استفاده شود؛ زیرا ازن برای انسان خطرناک است. گاز ازن می تواند دهان، مسیرهای بینی، ریه ها و تمامی سلول های بدن شما را درگیر کند و همچنین توانایی ایجاد جهش سلولی و ایجاد سرطان را نیز دارد. در نتیجه هر مواجهه کوتاه مدت با گاز ازن، می تواند خطرناک باشد.

طریقه استفاده از دستگاه ازن برای پاکسازی محیط از ویروس کرونا

هنگام استفاده از ژنراتورهای ازن برای ضد عفونی اتاق و محیط، حتماً یک تایمر داشته باشید و زمان را چک کنید. هرگز در هنگام روشن بودن دستگاه در اتاق نباشید. دستگاه ازن ژنراتور باید حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در محیط کار کند و در این مدت باید تمامی پنجره ها بسته باشد و هیچ فرد و حیوان خانگی در محل حضور نداشته باشد. ( دستگاه ازن ژنراتور کوچک، حجم خروجی ازن کمتری دارند، از این رو ترجیح داده می شود مدت زمان طولانی تری کار کند. ) پس از اتمام کار دستگاه، حداکثر تا ۳ ساعت به اتاق نروید. بعد از آن حدود ۱۵ دقیقه درب ورودی را باز بگذارید تا هوا در محیط جریان پیدا کند. سپس قبل از اینکه وارد شوید، به صورت خود ماسک بزنید و تمام پنجره ها را باز کنید.

جهت سفارش و اطلاع از قیمت دستگاه ازن ژنراتور خانگی، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۶۵۳۴۱۴۳۴ 
۰۹۱۲-۰۴۶۸۸۶۴

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
مجموعه آبندیش با رعایت تمام موارد بهداشتی، در حال ارائه خدمات می باشد.تماس با ما
+ +