فیلتر رسوبگیر

فیلتر رسوبگیر دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر رسوبگیر دستگاه تصفیه آب خانگی

رسوب هر ذره ای است که می تواند با جریان مایعات منتقل شود. و در نهایت به عنوان لایه ای از ذرات جامد روی بستر یا کف بدنه یامایع دیگر انباشته می شود.

در کارخانجات معمولا این ذرات ممکن است پوسته های زنگ زدگی از لوله های آب باشند. و یا  دانه های شن و ماسه ، قطعات کوچک مواد آلی ، ذرات رس یا هر ذره کوچک دیگر در منبع آب باشند.

آبی که سطح رسوب بالایی دارد ،می تواند ارزش زیبایی و شفافیت نوشیدنی فراوری شده در کارخانجات تولید نوشیدنی را تغییر دهد.

همچنین می تواند تأثیر مخربی بر عملکرد تجهیزات شما بگذارد. رسوب می تواند باعث ایجاد انسداد در فشار دهنده ها ، کنترل جریان ها و حتی solenoids داخل تجهیزات شود.

یک فیلتر رسوبگیر، به عنوان یک غربال برای از بین بردن این ذرات عمل می کند. نکته مهمی که باید در مورد فیلترهای رسوبگیر دستگاه تصفیه آب خانگی در نظر داشته باشید، این است که فقط باعث کاهش رسوب می شوند.

آنها مواد شیمیایی یا فلزات سنگین را از بین نمی برند و باعث بهبود طعم و بوی آب می شوند.

به طور کلی ، فیلترهای رسوبگیر با شماره “میکرون” رتبه بندی می شوند.  این مربوط به اندازه ذره ای است که توسط فیلتر به دام می افتد.
ابعاد میکرونی بیشتر با عناوین “اسمی” یا “مطلق” طبقه بندی می شوند .

به عنوان مثال ، یک فیلتر ۵ میکرون اسمی می تواند ۸۵٪ ذرات پنج میکرون و بزرگتر را به دام بیندازد.

یک فیلتر ۵ میکرونی مطلق می تواند ۹۹٫۹٪ ذرات ۵ میکرون و بزرگتر را به دام بیندازد.  برای بیشتر اهداف ، فیلترینگ اسمی خوب است.

در صورت نیاز به آب درجه بسیار بالا ، ممکن است یک فیلتر با درجه مطلق مورد نیاز باشد.
فیلترهای رسوبگیر را می توان از انواع متنوعی ساخت.  پلی پروپیلن ، پلی استر ، سلولز ، سرامیک ، الیاف شیشه و پنبه از رایج ترین آنها هستند.

Read more: https://www.lenntech.com/library/fine/sediment-filters.htm#ixzz6D4av5RSr

برای خرید انواع فیلتر مورد استفاده در کارخانجات از قبیل انواع فیلتر رسوب گیر ، فیلتر الیافی و کربنی با کارشناسان آبدنیش تماس بگیرید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *