رفتن به محتوای اصلی
خواص نوشیدن آب ولرم تصفیه شده

خواص نوشیدن آب ولرم تصفیه شده

بیشتر افراد عادت کردند زمانیکه صبح از خواب بیدار می شوند معمولا یک فنجان چای و یا قهوه میل کنند. در حالیکه نوشیدن یک لیوان آب ولرم به جای کافئین ها می تواند تاثیر بهتری در عملکرد بدن ایجاد کند. آب ولرم در واقع یک خاصیت درمانی دارد و اگر از آب تصفیه شده استفاده کنید، خواص بیشتری خواهد داشت؛ زیرا املاح موجود در آب تصفیه شده باعث عملکرد بهتر سیستم بدن می شوند. سعی کنید از این روش در شیوه زندگی خود بهره ببرید و هر روز ناشتا چند لیوان آب ولرم بنوشید تا به صورت معجزه آسا بدنی سالم و پر از انرژی داشته باشید.

میزان مناسب نوشیدن آب ولرم 

به طور معمول افراد در طول روز می توانند ۲ لیوان آب ولرم میل کنند. این میزان برای افرادی که در مناطق گرمسیری زندگی می کنند، در طول روز فقط یک بار صبح توصیه می شود. اگر به دنبال کاهش وزن هستند توصیه می شود در طول روز ۳ تا ۵ لیوان آب گرم میل کنید. همچنین در هنگام ورزش کردن از خوردن آب گرم اجتناب کنید. 

نوشیدن آب ولرم

مزایای نوشیدن آب ولرم

کاهش وزن 

نوشیدن آب ولرم به صورت ناشتا تا ۲۴ درصد بر قدرت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. همچنین باعث جذب بهتر مواد غذایی مغذی می شود و هضم غذا سریع‌تر می‌ کند. به همین دلیل برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، نوشیدن آب ولرم کمک شایانی به آن ها می کند. 

پیشگیری از پیری زودرس

وجود چین و چروک پوست اولین نشونه پیری در بدن انسان است. نوشیدن آب گرم باعث حذف سموم، ترمیم سلول ها و پاک سازی پوست می شود. از این رو، در جوان سازی و بهبود قابلیت ارتجاعی پوست نقش بسزایی دارد.

بهبود گردش خون

یکی دیگر از مزیت های نوشیدن آب ولرم تقویت و بهبود گردش خون در بدن می باشد. هنگای که آب گرم می‌نوشید،رسوبات موجود در سیستم عصبی نیز سوزانده می‌شوند و خون به راحتی در تمام بدن گردش پیدا می کند. 

درمان یبوست

نوشیدن آب گرم با معده ی خالی، به انقباض روده ها و دفع سموم کمک بسزایی می کند؛ و باعث جلوگیری از ابتلا به یبوست می شود. توصیه می شود، افرادی که به یبوست مبتلا هستند، قبل از خوابیدن به نوشیدن آب گرم عادت کنند. 

نکات مهم در هنگام نوشیدن آب ولرم

  • بیشتر در هنگام صبح و زمانیکه از خواب بیدار می شوید یک لیوان آب ولرم بنوشید.
  • دقت کنید بیش از حد آب را داغ میل نکنید زیرا به سیستم گوارشی آسیب می رساند.
  • نوشیدن آب گرم بعد از هر وعده غذایی، خطر انحطاط غذا در معده را کاهش می دهد.
  • آب را یکباره قورت ندهید و جرعه جرعه بنوشید.
برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
مجموعه آبندیش با رعایت تمام موارد بهداشتی، در حال ارائه خدمات می باشد.تماس با ما
+ +