تصفیه آب خانگی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

امروزه، با وجود آلودگی هوا و تاثیر مستقیم آن بر روی آب؛ همواره افراد زیادی از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می کنند. زیرا دستگاه های تصفیه آب شهری، به تنهایی نمی تواند املاح موجود در آب را از بین ببرند؛ همین امر سبب بروز بیماری های مختلف در بدن انسان نیز می شود. کودکان، بدن ضعیف تری نسبت به بزرگسالان دارند؛ و در سلامتی جسم آن ها بسیار باید کوشا باشیم. برای این منظور، حتما دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری فرمایید؛ برای خرید دستگاه های تصفیه آب خانگی حتما به فروشگاه های معتبر مانند مجموعه آبندیش خریداری فرمایید.

تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب، برای هر خانه ای واجب می باشد. امروزه در جامعه دیده می شود، افراد بسیار زیادی این دستگاه را خریداری می کنند؛ مخصوصا افرادی که ساکن کلان شهر ها می باشند. زیرا، آب و هوای شهر های شلوغ بسیار آلوده می باشند؛ و رفته رفته بیماری هایی را به بدن انسان منتقل می کند که درمان آن ها بسیار سخت و دشوار است. حتی خیلی از آن ها قابل جبران نمی باشد؛ مخصوصا افراد مسن و کودکان که، به شدت در معرض این بیماری های خطرناک قرار می گیرند. برای سلامتی بیشتر جسم خود و خانواده تان و جلوگیری از بیماری های کلیوی حتما دستگاه تصفیه آب خانگی تهیه فرمایید. 

تصفیه آب خانگی

تاریخچه دستگاه تصفیه آب خانگی

در قرون وستا، اجداد ما همه در پی یافتن یک راه حل برای از بین بردن ذرات و حشرات از آب بوده اند؛ و در 4000 قبل میلاد همچنان مردم به دنبال روش هایی بوده اند تا بو و طعم نامطبوع آب را نیز از بین ببرند. و حتی، آب را می جوشاندن؛ در 1500 سال قبل میلاد، مصری ها از آلوم برای ته نشن کردن مواد داخل آب استفاده می کردند. دانشمند یونانی، به نام بقراط در 460 تا 354 قبل از میلاد فیلتر پارچه ای را اختراع کرد که، در هنگامی که آب می جوشد از آن پارچه رد شود؛ تا علاوه بر حذف میکروب ها املاح آب را نیز به وسیله پارچه حذف کند.

در همان بینا بین جابر ابن حیان، دانشمند ایرانی برای تصفیه آب از روش تطقیر استفاده می کرده است؛ اما ایران به علت شرایط جغرافیی که داشته است مقدار آلودگی در آب آن بسیار ناچیز بوده. درسال 1676 میلادی، اولین میکروسکوپ توسط دانشمندی به نام  آنتون فان لیوونهوک ساخته شد؛ و با استفاده از میکروسکوپ آلودگی داخل آب را توانستند مشاهده کنند. این اختراع، کمک شایانی در زمینه تصفیه آب نمود؛ و با پیشرفت علم دستگاه تصفیه آب خانگی بهبود یافت؛ و در سال 1980 میلادی انسان ها توانستند به سیستم اسمز معکوس دست بی یابند.

تصفیه آب خانگی

بیماری های ناشی از آب آلوده

همه این مسئله را می دانیم که، آب مایع حیات است؛ زیرا انسان علاوه بر برطرف کردن تنشنگی، از آب برای از بین بردن ویروس های داخل بدن و مواد شیمیایی نیاز خیلی جدی به آب دارد. همان قدر که، آب برای بدن مفید است؛ آب آلوده می تواند برای بدن یک سم کشنده باشد که آرام آرام انسان را از درون بکشد. از جمله بیماری هایی که ناشی از آب لوده می باشد، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اسهال: همه ما، با این بیماری آشنا هستیم؛ این بیماری بر اثر آب آلوده به وجود می آید که باعت درد بسیار شدید در ناحیه شکمف تورم روده، اسهال و استفراغ خونی می شود.
  • حصبه: حصبه یک بیماری شدید عفونی روده می باشد که، در مرحله اول با تب خودش را بروز می دهد و بعد شدت گرفته با دل درد، خستگی شدید،% سر درد و بی اشتهایی خود را نشان می دهد.
  • وبا: علائم این بیماری نیز، همانند حصبه نیز می باشد. 
  • هپاتیت آ: این بیماری، تاثیر بسیار خطرناکب بر روی کبد انسان نیز می گذارد؛ علائم آن زرد شدن پوست، افسردگی، حالت تهوع، خستگی شدید، دل درد، تب، ضعف، کاهش وزن و سفیدی چشم می باشد.
  • تراخم: این بیماری که، بر سیستم چشم اثر می گذارد به شدت خطرناک است! و زنان و کودکان بیشتر در معرض این بیماری قرار می گیرند. تراخم آسیب هایی بر روی، چشم به جای می گذارد؛ مانند: شکنندگی قرینه، چشم درد و حتی باعث کور شدن فرد نیز میشود.

چند باور غلط درمورد دستگاه تصفیه آب خانگی

با به وجود آمدن، بیماری ها و مشکلات جسمانی افراد زیادی دستگاه تصفیه آب خانگی را برای بهبود و دریافت آب آشامیدنی خریداری کرده اند. اما همواره، افراد بسیار زیادی در جامعه وجود دارند که بر این عقده می باشند که، دستگاه تصفیه آب خانگی هیچ کاربردی در بهبود یافتن آب ندارد؛ و به روش های سنتی می پردازند.

از باورهای غلط، راجب تصفیه آب خانگی به چند نمونه می توان اشاره نمود؛ مانند: 1. آب لوله کشی شهری هیچ نیازی به تصفیه آب ندارد: این باور، به شدت غلط می باشد؛ زیرا در آب لولکشی املاح و بیماری های بسیار مضری برای بدن انسان می باشد. 2. اگر سختی و سنگینی از آب حذف شود ، بدن دچار کمبود املاح معدنی می شود: حذف این املاح، برای بدن به هیچ عنوان مضر نمی باشد؛ و خیلی کمک می کند به سلامتی جسم انسان. 3. هرچه تعداد فیلترهای بیشتر باشد، نشانه این است که، کیفیت آب خروجی بهتر است. 4. جوشاندن آب، بهترین جایگزین مناسبی برای دستگاه تصفیه آب خانگی است. 5. آب معدنی می تواند، جایگزین خوبی برای آب تصفیه کن های خانگی باشد: این نیز یکی دیگر از باور های غلط می باشد.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، بسیار دقت فرمایید! افراد متقلب و منفعت طلب بسیاری، در بازار وجود دارد که، دستگاه جعلی تصفیه آب خانگی را با نام دستگاه تصفیه آب اصل به فروش می رسانند. این دستگاه ها را، حتما از فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر خریداری فرمایید؛ زیرا در صورت خرید از افراد متقلب پول خود را دیگر نمی توانید پس بگیرید. فروشگاه ها و نمایندگی های معتبری، همواره در سطح تهران وجود دارند؛ مانند فروشگاه آبندیش که می توانید با خیالی آسوده دستگاه مورد نظرتان را از این مجموعه خریداری فرمایید.

فروشگاه ابندیش 

جهت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، می توانید با کارشناسان و مشاوران مجموعه آبندیش تماس حاصل فرمایید؛ و جهت اطلاعات بیشتر، راجب دستگاه های تصفیه آب می توانید، به صفحه فروشگاه و مقالات آبندیش مراجعه فرمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

ashkan
ارسال دیدگاه