رفتن به محتوای اصلی
انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب و زمان تعویض هر کدام

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب و زمان تعویض هر کدام

مسما هدف اصلی شما از خرید دستگاه تصفیه آب، بالا بردن سطح کیفیت آب آشامدنی منزل تان می باشد. مهمترین کار دستگاه تصفیه آب، تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی است، اما باید توجه داشته باشید که عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب باعث می شود که آب آشامیدنی کیفیت و سلامت اولیه خود را از دست بدهد. از طرفی ممکن است این مسئله باعث آسیب رساندن به سلامت شما و خرابی اجزاي دستگاه تصفیه آب شود و هزینه های بیشتری را در پی داشته باشد.
برای آشنایی با انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب و زمان تعویض هرکدام ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب 

فیلتر الیافی

۱- فیلتر الیافی

فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب از جنس پلی پروپلین است، که به آن رسوب گیر نیز گفته می باشد. عملکرد این فیلتر به این صورت می باشد که مانند یک صافی، ذرات معلق در آب، نظیر : گل و لای، شن و ماسه، ذرات ناشی از پوسیدگی لوله کشی و سایر آلاینده های معلق در آب شهری را حذف می کنند و باعث زلال شدن آب می شود. زمان تعویض فیلتر الیافی بین یک یا دو ماه می باشد؛ و زمانی که تمام آلاینده ها را جذب کند، رنگ آن به قهوه ای تغییر پیدا می کند.

فیلتر کربن ۲- فیلتر کربن پودری

فیلتر مرحله دوم دستگاه تصفیه آب، کربن پودری می باشد که از پوست نارگیل تشکیل شده است. خاصیت جذب کنندگی کربن باعث می شود که بوی نامطبوع، مواد شیمیایی آلی و کلر  محلول در آب را به خود جذب کند آب را از این مواد پاکسازی کند.  زمان تعویض فیلتر کربن پودری بین ۳ الی ۴ ماه می باشد. 

فیلتر کربن جامد

۳- فیلتر کربن جامد 

فیلتر شماره سوم دستگاه تصفیه آب، فیلتر کربن جامد می باشد که به آن فیلتر کربن بلک نیز گفته می شود. این فیلتر شباهت زیادی با فیلتر مرحله دوم دارد و تکمیل کننده فرایند جذب ذرات بزرگتر از ۵ میکرون می باشد و باعث بهبود طعم و رنگ آب دستگاه تصفیه آب می شود. عمر مفید این فیلتر بین ۵ الی ۶ ماه می باشد و پس از گذشت این زمان باید سریعا تعویض گردد.

فیلتر ممبران

۴- فیلتر ممبران

چهارمین فیلتر به کار رفته در دستگاه تصفیه آب، فیلتر ممبران می باشد. این فیلتر مهمترین و اصلی ترین فیلتر دستگاه های تصفیه آب است که از سیستم اسمز معکوس Reverse Osmosis System استفاده می کند. فیلتر ممبران و یا اسمز معکوس، از چندين لايه غشاء نيمه تراوا كه به دور يك لوله مركزي پيچيده شده اند تشكيل شده است؛ و باعث حذف نیترات، فلزات سنگین مضر، آرسنیک، سرب ، جیوه و سایر ذرات محلول در آب می شود. زمان تعویض فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب هر دو سال یکبار می باشد.

فیلتر کربن خطی

۵- فیلتر کربن خطی

پنجمین فیلتر دستگاه تصفیه آب، فیلتر کوچکی به نام فیلتر کربن نهایی  و یا خطی می باشد. این فیلتر جنس و عملکردی مشابه با فیلترهای کربن که در بالا توضیح داده شد، دارد. وظیفه اصلی آن، حذف طعم و بوی نامطبوعی آب، که در اثر ماند در منبع ذخیره دستگاه به وجود می آید، می باشد. فیلتر کربن خطی باید هر یکسال یکبار تعویض گردد.

انواع فیلتر | فیلتر مواد معدنی

۶- فیلتر مواد معدنی 

ششمین و آخرین فیلتر دستگاه تصفیه آب، فیلتر مواد معدنی می باشد؛ که معمولا دارای پوسته ی زرد رنگ بوده و به آن فیلتر مینرال نیز گفته می شود. این فیلتر از املاح عالی مفید، ویتامین ها و مواد معدنی تشکیل شده است و مواد مورد نیاز بدن از جمله کلسیم و منیزیم را در مرحله برداشت به آب اضافه می کند و طعم آب را گواراتر می سازد. زمان تعویض فیلتر مواد معدنی معمولا ۶ ماه می باشد.

جمع بندی کلی درباره انواع فیلتر و زمان تعویض هر کدام

  1. فیلتر مرحله اول، فیلتر الیافی می باشد و زمان تعویض آن بین ۱ الی ۲ ماه است.
  2. فیلتر مرحله دوم، فیلتر کربن پودری می باشد و زمان تعویض آن بین ۳ الی ۴ ماه است.
  3. فیلتر مرحله سوم، فیلتر کربن جامد می باشد و زمان تعویض آن بین ۵ الی ۶ ماه است.
  4. فیلتر مرحله چهارم، فیلتر ممبران می باشد و زمان تعویض هر دو سال یکبار است.
  5. فیلتر مرحله پنجم، فیلتر کربن خطی می باشد و زمان تعویض آن هر یکسال یکبار است.
  6. فیلتر مرحله ششم، فیلتر کربن مواد معدنی می باشد و زمان تعویض آن معمولا ۶ ماه است.

جهت سفارش و اطلاع از قیمت انواع فیلتر، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۶۵۳۴۱۴۳۴ 
۰۹۱۲-۰۴۶۸۸۶۴

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
مجموعه آبندیش با رعایت تمام موارد بهداشتی، در حال ارائه خدمات می باشد.تماس با ما
+ +