رفتن به محتوای اصلی
اطلاعات مفید در رابطه با آلاینده های موجود در آب

اطلاعات مفید در رابطه با آلاینده های موجود در آب

دستگاه تصفیه آب به فرآیند حذف مواد شیمیایی و آلاینده های موجود در آب در جهت تولید آب آشامیدنی سالم گفته می شود. بسیار از این آلاینده خطرناک می باشد و باعث بیماری و مشگلات جبران ناپذیری به وجود می آورد. در تصفیه آب علاوه بر  پاکسازی آب، رنگ و مزه آب را هم بهبود می بخشد.

از مزه و رنگ آب نمی توانیم سلامت آن را تشخیص دهیم حتما باید با تست علمی آن را تشخیص دهیم . هیچگاه جوشاندن آب را به عنوان تصفیه آب انتخاب نکنید زیرا در جوشاندن آب، آلاینده های موجود در آب از بین نخواهد رفت.

هیدروژن سولفید گازی است که بویی کاملا شبیه به بوی تخم مرغ فاسد دارد. از تجزیه ی گیاهان و حیوانات ایجاد می شود. وجود غلظت های بالایی از هیدروژن سولفید در هوا سمی است، اما در اکثر موارد تنها مقدار ناچیزی از آن در آب چاه ها وجود دارد و برای سلامتی مشکلی ایجاد نمی کند. در حالیکه باکتری سولفور به دستگاه تصفیه آب وارد شود لجن سیاه رنگی ایجاد می شود.

اطلاعات مفید در رابطه با آلاینده های موجود در آب

میکربها از طریق نفوذ فاضلاب انسانی در آب آشامیدنی به انسان منتقل می شوند امراض مختلفی بوسیله آب به انسان منتقل می شوند. از جمله این امراض می توان وبا، حصبه، اسهال میکربی و خونی، هپاتیت، سل، دیفتری، انگلهای خونی و کبدی را نام برد. عوامل بروز این بیماریها که شامل تک یاخته ها، ویروس ها، باکتری ها، کرم ها و انگلها می باشند، از طریق نفوذ فاضلاب در آب آشامیدنی به انسان منتقل می شود. بیماری های ناشی از آب آلوده سالانه نزدیک به یک میلیارد انسان را در روی کره زمین مبتلا می کند و باعث مرگ حدود ۱۰ میلیون نفر می شود.

امروزه استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی در حال افزایش بوده و مصرف کنندگان خانگی جهت حفظ سلامت خود به خرید این نوع از دستگاه ها روی آورده اند. توصیه می شود این نوع دستگاه ها را حتما با مشورت کارشناسان ماهر انتخاب نموده و حتما از شرکتهای معتبر خریداری نمایید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا