رفتن به محتوای اصلی

آیا RO آب برای سلامتی مفید است؟

تقریبا ۷۰%بدن ما از آب تشکیل شده است و این واقعیت را تقریبا همه می دانند.
آب در جدول مواد مغذی ضروری مورد نیاز بدن در رتبه ۶ قرار دارد. به همین دلیل مردم بر مصرف حداقل ۸ لیوان آب در روز تأکید می کنند. با توجه به این موارد ، مصرف آب تمیز و تصفیه شده به هر روشی توصیه میشود و این دلیل کافی است که مردم می خواهند بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را برای خانه تهیه نمایند.
امروزه دیگر نیازی به جابجایی از فروشگاه به فروشگاه دیگر برای جستجوی دستگاه های تصفیه آب وفیلترهای با بهترین کیفیت نیست زیرا اکنون می توانید دستگاه های تصفیه آب اورجینال را بصورت آنلاین و با جستجو در اینترنت تهیه کنید. اگرچه وب به شما مرور کاملی از محصول را می دهد ، اما حتی در آن صورت بیشترمردم قیمت را بیش از کیفیت در نظر می گیرند.
در اینجا برخی از موارد اساسی و مزایایی که بهترین دستگاه تصفیه آب به شما ارائه می دهد را بیان میکنیم بعلاوه به شبهات و سوالات مربوط به خرید تصفیه آب پاسخ میدهیم.
بیشتر خانه ها به یک تصفیه کننده آب RO نیاز دارند، تا خانواده و عزیزانشان را با آب آشامیدنی قابل شرب و سالم از خطر بیماری آب در امان نگه دارند . اما هنوز همه افراد با مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی آشنا نشده اند.
آیا آب تصفیه شده به روش اسمز معکوس برای سلامتی مضر است؟
معمولاً این سوال مطرح می شود که “آیا آب تصفیه شده به روش اسمز معکوس برای سلامتی مضر است؟ “به خصوص وقتی در حال انتخاب دستگاه تصفیه آب هستید ، نگران اصل بودن محصول هستید.
ما کاملاً درک می کنیم که شما بهترین دستگاه تصفیه آب می خواهید و این خواسته صحیح است!
بنابراین ، ما در اینجا اطلاعات دقیقی در مورد تصفیه آب RO قرار داده ایم و به برخی شبهات در مورد این سیستم ها پاسخ داده ایم.

آب تصفیه شده به روش اسمز معکوس یا RO چیست؟

RO مخفف Reverse Osmosis است. آب RO از بسیاری جهات برای سلامتی شما مفید است. اسمز معکوس تکنیکی برای تصفیه آب است که بر خلاف اسمز عمل می کند. آب از میان غشای نیمه نفوذی ، ساخته شده از فیلم نازک کامپوزیت عبور می کند که آلاینده های بزرگتر و مضر مانند سرب ، جیوه ، رسوبات را به دام می اندازد و فقط آب آشامیدنی تمیز و تصفیه شده را به جا می گذارد.

آیا آب مواد مفید موجود در آب تصفیه میشوند؟

حال ، آنچه مصرف کننده را نگران می کند این است که اگر یک سیستم RO تمام مواد شیمیایی و آلاینده ها را به دام بیندازد ، آیا آب مواد مغذی را نیز تخلیه می کند؟ آیا آب تصفیه شده هنوز هم به همان اندازه سالم و مفید است ؟

فواید آب تصفیه شده

چندین مدل دستگاه تصفیه آب خانگی RO وجود دارد. با این حال ، هنوز یک معضل وجود دارد ، “آیا آب RO خوب است؟” یکی دیگر از نگرانی های رایج این است که “آیا آب RO برای سلامتی مفید است یا مضر؟”

خوب ، این نگرانی ها بجااهستند و باید به تمامی این سوالات پاسخ دقیق داده شود.
بسیار مهم است که در مورد کیفیت آب RO و عملکرد دستگاه تصفیه آب به خوبی آگاهی داشته باشید.
مزایای اسمز معکوس
چندین مزیت آب RO یا اسمز معکوس وجود دارد ، اما این ۳ نکته همه شک و تردیدهای شما را برطرف می کند:

در تصفیه آب RO هیچ ناخالصی باقی نمی ماند:

باید توجه داشت در سیستم تصفیه آب ro ،هر نوع ناخالصی از آب پاک می شود. و شما فقط به ایمن ترین و تمیزترین آب آشامیدنی دسترسی دارید. این مواد شیمیایی اغلب در طولانی مدت می توانند کشنده باشند ، به همین دلیل شما باید نهایت دقت و اطمینان را داشته باشید که دستگاه تصفیه آب RO شما به خوبی کار می کند. دستگاه تصفیه آب RO استاندارد از حداقل تصفیه ۵ مرحله ای و حداکثر تصفیه ۱۰مرحله ای شامل پیش فیلتر ، فیلتر رسوب ، بلوک کربن ، ART ™ (فن آوری بازیابی پیشرفته،) ، غشای جریان جانبی RO ، MIN-TECH عبور می کند (Mineraliser Technology) و ZX Double Protection Dual Filter * (SAPC + SCMT).

کاهش سدیم و رسوب

اکثر دستگاه های تصفیه RO با نرم کننده آب فعال شده اند که مواد معدنی سخت را از آب خارج می کند. اگرچه این مواد معدنی سخت برای پخت و پز ، تمیز کردن و سایر فعالیت ها عالی است ، اما با مولکول های سدیم جایگزین می شوند که اغلب طعم عجیبی به آب می دهند. یک سیستم تصفیه RO این مقدار سدیم را کاهش می دهد و نیاز شما به آب را برطرف می کند که نیاز بدن شما را برطرف می کند و طعم آب را عالی می کند.
اگر در یک دستگاه تصفیه آب خریداری می کنید ، مطمئن شوید که دستگاه تصفیه کننده به روش اسمز معکوس تصفیه میکند.

طعم آب RO بهتر است:

با توجه به اینکه دستگاه تصفیه آب RO کلیه مواد شیمیایی مضر را فیلتر کرده و تنها مواد مغذی ضروری را در خود نگه می دارد ، مطمئن باشید آب تصفیه شده به این روش ، طعم عالی خواهد داشت!

تامین مواد ضروری مورد نیاز بدن

۱٫ با وجود همه این مزایا ، برخی افراد میترسند که آب تصفیه شده به روش RO فاقد مواد معدنی ضروری مورد نیاز بدن باشد. می توانیم اطمینان حاصل کنیم که اینطور نیست. غشاهای مختلف مانند فیلتر کربن و فیلتر رسوب برای از بین بردن این عناصر مضر با حفظ مواد مغذی ضروری طراحی شده اند. علاوه بر این ، یک دستگاه تصفیه آب خانگی مدرن RO با Advance Recovery Technology ™ و Mineraliser Technology فعال است که مواد معدنی ضروری را حتی اگر از بین برود نیز دوباره پر می کند. کنترل کننده های TDS به حفظ مواد معدنی ضروری در آب نیز کمک می کنند.

به طور خلاصه ، مصرف آب RO کاملاً بی خطر و سالم است و یکی از بهترین گزینه ها برای تصفیه آب است. دستگاه تصفیه آب به روشRO به هیچ عنوان برای سلامتی مضر نیست ، و اصولا عنوان چنین مساله ای ناشی از ناآگاهی و عدم شناخت صحیح از عملکرد این نوع تصفیه آب است.
اگر در مورد ایمنی و ارزش غذایی آب تصفیه شده به روش RO سوال داشتید ، با کارشناسان آبندیش تماس بگیرید ، خوشحال می شویم که به شما کمک کنیم.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا